Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acte auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acte auto

Ce acte trebuie sa fac daca cumpar un autoturism inmatriculat din alt județ. Sau schimbat formularele?
Nu s-a schimbat nici procedura de achizitie bun mobil si nici formalitatile
Este necesar sa incheiati document legal achizitie bun mobil
Pentru a preintampina situatii neplacute ,anterior demararii etapei de incheiere documente tranzactionare drept de proprietate vehicul,verificati temeinic starea vehiculului prin unitate service autorizata eventual dealerul marcii respective
Verificati temeinc ca vanzatorul sa fie proprietarul consemnat in documentele vehiculului,sa nu detina debite inregistrate la autoritatea fiscala ,sa va predea certificatul fiscal
Este de preferat sa incheiati documentul de achizitie vehicul prin birou notarial
Succes !