Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract stagiu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract stagiu

Buna ziua
va rog ma puteti ajuta
daca o persoana are contract de munca la o firma particulala fucntia de incadrare:registrator medical(part time 2 ore); este incrisa la master pt biolog; i se cere si contract de stagiu pt 6 luni ca si biolog; i se poate face contract de stagiu pe functia de biolog la aceasi firma unde are si contractul de munca?
cum se procedeaza cu contractele de stagiu?

multumesc
Nu a lucrat niciodata ca biolog ?
nu, a lucrat si lucreaza in prezent ca si registrator medical; dar acum este si anul doi la master tot pt bilog; si i se cere stagiu ca si biolog
Atunci poate efectua stagiu pentru functia de biolog.
multumesc