Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Debransare RADET
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Debransare RADET

Buna ziua,
poti sa te debransezi de la sistemul de incalzire centralizat fara sa informezi RADET? Daca sunt propietari in bloc, care nu figureaza debransati de la RADET ei pot fi scosi de la plata caldurii?
Multumesc
@gcprmr, ca s-au facut legal sau ilegal debransarile s-au facut de doi ani , cum sustineti ,
legea 325/2006 reglementeaza modul cum se fac aceste dembrasari , decizia de scutire de la plata calduri centralizate o ia organele de decizie a asociatiei de propietari ( comitetul executiv, presedintele ) dumneavoastra timp de doi ani nu ati contestat nici listele nici decizia de scutire de la plata centralizata a propietarilor debransati , ( prin lipsa de reactie si de interes ,timp de doi ani se intelege ca ati fost de acord cu aceasta situatie, afirmatia ca nu ati stiut nu este o scuza ) , Aveti dreptul sa contestati listele in termen de 10 zile , puteti sa incepeti sa contestati repartizarea cheltuielilor incepand cu aceasta luna ,