Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... competenta Politia Locala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

competenta Politia Locala

locuiesc cu chirie dintr-un bl.A.N.L, construit pe un teren al unei societăți comerciale private, care se afla in insolventa. in fata bl.am delimitat un loc pt.parcarea autoturismului. poate Politia Locala sa ma sancționeze in acest sens?

Puteti primi o amenda contraventionala deoarece ati facut delimitari/ amenajeri pe domeniul public.
Locuri de parcare (in zona, nu fixe) pot fi stabilite de catre primarie prin hotarare de consiliu local si cu distribuirea contracost, anual, a unui talon de parcare la domiciliu.