Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Loc parcare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Loc parcare

Buna seara! Apartamentul pe care l-am inchiriat a venit la pachet cu un loc de parcare platit la primarie. Il gasesc de cele mai multe ori ocupat seara cand revin de la serviciu. Ma gandeam sa cumpar un blocator parcare. Este legala instalarea lui in sectorul 3? Am vazut parcari din sectorul 4 dotate cu asemenea blocatoare.
De regula, primariile acorda locuri de parcare contracost, in zona de domiciliu nu pe un anume loc fix. Vedeti zona hasurata pe abonamentul de parcare si daca gasiti loc liber puteti parca acolo fara sa vi se ridice autoturismul daca va reclama cineva cu loc de parcare platit.