Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare in decl 390 achizitie autoturism
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare in decl 390 achizitie autoturism

Buna ziua
Am achizitionat din Germania un autoturism pentru nevoile firmei , an fabricatie 24.11.2016, kilometri parcursi - 16.500.
Se inregistreaza achizitia in decl 390? sau nu?
Multumesc
da,daca ati comunicat un cod valid de tva si nu ati achitat tva in germania.