avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare in decl 390 achizitie autoturism
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare in decl 390 achizitie autoturism

Buna ziua
Am achizitionat din Germania un autoturism pentru nevoile firmei , an fabricatie 24.11.2016, kilometri parcursi - 16.500.
Se inregistreaza achizitia in decl 390? sau nu?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: infoconsult , Consultant fiscal 14:52, 11 Octombrie 2016
da,daca ati comunicat un cod valid de tva si nu ati achitat tva in germania.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitii intracomunitare lauraganga lauraganga am primit o factura din germania (achizitie tractor de la furnizor platitor de tva) ,cu tva.Nu a fost comunicat codul fiscal al firmei din romania. cum ... (vezi toată discuția)
If neplatitor de tva inregistrat in roi biutza20 biutza20 Buna ziua.sunt o intreprindere familiala neplatitoare de tvasi doresc sa achizitonez marfa din spatiul intracomunitar.m-am inregistrat in ROI si am primit un ... (vezi toată discuția)
Achizitii intracomunitare CRISTINArares CRISTINArares buna ziua. am achizitionat un autoturism din Germania in valoare de 3000 euro (12930 lei). Achizitia s-a facut pe societate inregistrata in Romania. imi ... (vezi toată discuția)