Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculare auto

buna ziua ! este legal si logic ca dupa depunerea actelor de inmatriculare la ghiseu sa astept 10 zile pana la eliberarea numerelor ? este vorba despre o auto cumparata din alt judet si inmatriculata in altul . asta inseamna ca 10 zile sa nu circul cu auto respectiva ; eu am platit rovigneta si pentru aceasta perioada precum si impozitul la auto , basca ca daca o folosesc in activitatea mea am numai de pierdut . ( inmatriculari auto prahova ).
multumesc !
Daca nu exista probleme la baza tehnica executat placute,normal acestea se elibereaza in aceiasi zi
multumesc pentru raspuns , insa intrebarea se referea cu totul si cu totul la altceva : daca este legal .............