Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura primita cu intarziere.
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura primita cu intarziere.

In luna August am primit o factura de la un furnizor din luna Iunie.Voi inregistra factura in luna August, dar la Decont va trebui sa o trec la regularizari?La Declaratia 394 care s-a depus se face rectificativa sau cum se face?
Va rog sa ma ajutati nu am mai avut de a face cu asa ceva
Multumesc
Va inregistrati in august cu factura si nu faceti rectificativa. Faceti pe luna august declaratia 394 cu factura respectiva .