avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Introducere cerere de indreptare a erorii unei hotarari
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Introducere cerere de indreptare a erorii unei hotarari

Cererea de indreptarea a erorii materiale a unei hotarari formulata de o anumita parte in proces poate fi depusa in instanta si de catre un tert?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 23:20, 13 Octombrie 2016
Doar daca are procura sau imputernicire din partea părții interesate.
Buna seara,
Da daca are procura speciala sau are imputernicire avocatiala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare judecatoreasca rendec rendec Buna ziua, Astazi mi a fost comunicata o hotarare judecatoreasca nesemnata, in continut se gasesc o serie de erori si sunt foarte multe greseli gramaticale. ... (vezi toată discuția)
Cerere de indreptare eroare materiala maria pop maria pop Buna seara ! Am urmatoarea speta cu care ma confrunt: am contestat in instanta un PVC cu numarul J00074 sanctionat cu AMENDA, Ca proba la dosar am depus si un ... (vezi toată discuția)
Sentinta invalidata marfan marfan Buna ziua, Am castigat un proces, s-a dat sentinta definitiva, dar acum aceasta este contestata pe motiv ca in hotarare nu etrecut numele meu intreg (mai am ... (vezi toată discuția)