Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Introducere cerere de indreptare a erorii unei hotarari
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Introducere cerere de indreptare a erorii unei hotarari

Cererea de indreptarea a erorii materiale a unei hotarari formulata de o anumita parte in proces poate fi depusa in instanta si de catre un tert?
Doar daca are procura sau imputernicire din partea părții interesate.
Buna seara,
Da daca are procura speciala sau are imputernicire avocatiala.