Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

SINT NASCUTA IN 28 12 1960 AM LUCRAT FARA INTRUPERE DIN 1980 MAI,AM 13 ANI GRUPA II CIND MA POT PENSIONA
Limita de varsta la 59 ani si 5 luni.
Pensie anticipata sau anticipata partiala la 56 ani si 11 luni.
Conditia de stagiu pentru pensie anticipata este de 39 ani si 11 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Conditia de stagiu pentru pensie anticpata partiala este de 31 ani si 11 luni, fara stagiul asimilat.
La acest moment aveti aproximativ 39 ani si 3 luni de stagiu.
MULTUMESC