Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa validare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa validare

Buna seara!
pentru o cerere depusa in instanta pentru validare-poprire trebuie platita taxa?
care este valoarea,unde se plateste,va rog?
Buna seara,

Taxa de timbru pentru validarea popririi este de 20 lei si se achita la directia fiscala de la domiciliu.
multumesc,am trimis cererea ,o sa-mi puna judecatorul sa achit taxa?
trebuia depusa acum cu cererea taxa.va rog?
judecatorul o sa va puna in vedere sa achitati taxa. ulterior, daca nu achitati in termenul acordat, cererea poate fi anulata.
o,pot plati la of postal?
o pot trimie pe e-mail sau trebuie depusa in original?
multumesc!
Chitanta de plata a taxei de timbru se depune in original.