avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa validare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa validare

Buna seara!
pentru o cerere depusa in instanta pentru validare-poprire trebuie platita taxa?
care este valoarea,unde se plateste,va rog?
Cel mai recent răspuns: MARTA SIMONA PETRE , Avocat 22:45, 19 Octombrie 2016
Buna seara,

Taxa de timbru pentru validarea popririi este de 20 lei si se achita la directia fiscala de la domiciliu.
multumesc,am trimis cererea ,o sa-mi puna judecatorul sa achit taxa?
trebuia depusa acum cu cererea taxa.va rog?
judecatorul o sa va puna in vedere sa achitati taxa. ulterior, daca nu achitati in termenul acordat, cererea poate fi anulata.
o,pot plati la of postal?
o pot trimie pe e-mail sau trebuie depusa in original?
multumesc!
Chitanta de plata a taxei de timbru se depune in original.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de timbru anemona34 anemona34 Bun gasit! 1. taxa de timbru judiciara o pot achita la of postal? 2.trebuie formulata cerere atunci cand o depun la registratura? 3. ma puteti ajuta cu un ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, maine voi depune o cerere de chemare in judecata in ... shomescu shomescu Buna ziua, Maine voi depune o cerere de chemare in judecata in contencios administrativ a unei primarii cu 3 capete: 1 - anulare certificat de urbanism ... (vezi toată discuția)
Taxa judiciara de timbru bog2k3 bog2k3 Buna ziua, In urma cu 3 saptamani am depus la judecatoria Buftea o contestatie impotriva unui proces verbal rutier. Am primit acasa in plic (eu sunt din ... (vezi toată discuția)