avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto reziduala
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto reziduala

Am vandut o masina in strainatate si am depus actele pentru recuperare taxa auto reziduala. Stiu ca nu imi dau banii pe care i-am platit ca taxa de inmatriculare si imi calculeaza la momentul acesta, daca eu inmatriculez acum masina. Dar surpriza ei mi-au restituit doar 645 LEI, in loc de 695,22 Euro conform ,,Taxa de timbru- cf. OUG 9/ 2013,,
Masina este un Renault Laguna 2, fabricatie 06.2003, Diesel, 1870 cm, Emisia de dioxid de carbon - grame CO2/km 152 g. CO2/km

Va multumesc

Alte discuții în legătură

Taxa de poluare auto doruculea doruculea Daca am cumparat un autoturism din Germania fabricat in 2008 ce taxa trebuie sa platesc in Romania pentru al inmatricula? (vezi toată discuția)
Taxa pentru emisii poluante provenite de la autovehicole slb_florin slb_florin Legea 9/2012 privind taxa pentru emisii poluante de la autovehicole a fost suspensata pana la 1 ianuarie 2013 conform OUG 1/2012. De ce se percepe in ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare ford mondeo Myhai007 Myhai007 Buna ziua, miam cumparat un ford mondeo din 2005 emisii co2 166g/km diesel motor de 2198 cm3 tdi. As dori sa stiu cat costa prima inmatriculare. P.s. Este ... (vezi toată discuția)