avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare Ford mondeo
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare Ford mondeo

Buna ziua, miam cumparat un ford mondeo din 2005 emisii co2 166g/km diesel motor de 2198 cm3 tdi. As dori sa stiu cat costa prima inmatriculare. P.s. Este adusa din Germania.
Cel mai recent răspuns: Myhai007 , utilizator 12:10, 17 Ianuarie 2013
Dupa vechea taxa ,daca masina este euro 4 aveti de platit aproximativ 1300 euro daca este euro 3 aproximativ 3500 euro.Noua taxa (timbru de mediu) urmeaza sa intre in vigoare.
Iar cu timbru de mediu cum se va proceda???
Ultima modificare: Miercuri, 16 Ianuarie 2013
Myhai007, utilizator
Am urmarit pe acest site interviul despre "Cum sa iti inmatriculezi masina, fara sa platesti taxa auto" .
Daca eu inca am masina inmatriculata pe germania pot sa o inmatriculez fara a mai plati taxa auto?


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oug 9/2013 timbru de mediu Mihai1024 Mihai1024 Vreau opinia unui jurist legata de oug9/2013 fiindca in opinia mea: - este discriminatorie, cine a inmatriculat masina inainte de 15 martie 2013, circula bine ... (vezi toată discuția)
Taxa timbru auto 2013 lucihuci1978 lucihuci1978 Buna ziua Familia mea a achizitionat din Germania un autovehicul second hand, marca VOLVO V70 cu urmatoarele caracteristici, conform actului de identificare ... (vezi toată discuția)
Taxa auto reziduala nik2003 nik2003 Am vandut o masina in strainatate si am depus actele pentru recuperare taxa auto reziduala. Stiu ca nu imi dau banii pe care i-am platit ca taxa de ... (vezi toată discuția)