Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare Ford mondeo
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare Ford mondeo

Buna ziua, miam cumparat un ford mondeo din 2005 emisii co2 166g/km diesel motor de 2198 cm3 tdi. As dori sa stiu cat costa prima inmatriculare. P.s. Este adusa din Germania.
Dupa vechea taxa ,daca masina este euro 4 aveti de platit aproximativ 1300 euro daca este euro 3 aproximativ 3500 euro.Noua taxa (timbru de mediu) urmeaza sa intre in vigoare.
Iar cu timbru de mediu cum se va proceda???
Myhai007, utilizator
Am urmarit pe acest site interviul despre "Cum sa iti inmatriculezi masina, fara sa platesti taxa auto" .
Daca eu inca am masina inmatriculata pe germania pot sa o inmatriculez fara a mai plati taxa auto?