Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Avocat lipsa în proces
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Avocat lipsa în proces

Dacă de la începutul procesului nu am avocat în calitate de persoana vatamata, am crezut ca martorii pe care i-am propus și care au vazut faptele, vor spune adevărul, dar se pare ca martorii intenționat nu spun totul, motivând ca a trecut aproape doi ani de la fapta și nu-și mai aduc aminte,la audierea lor nu aveam avocat în calitate de persoana vatamata , și am de gând să-mi angajez avocat pot cere reaudierea martorilor la următorul termen, vă rog să-mi răspundeți!!!
Nu prea cred ca aveți șanse sa rezolvați asa.

Trebuia sa angajați avocat anterior judecății.
Drepturile trebuie exercitate la timp și nu lăsate în paragina...
Ce șanse aș avea dacă aș face plângere penala pentru mărturie mincinoasa, deoarece martorii au susținut unele afirmatii în timpul urmăririi penale și alta în timpul judecății, s-ar prelungi procesul, martorii sunt propusi de catre mine dar se tem având în vedere ca inculpatul este o persoana influenta, va rog să-mi răspundeți!!!
Pentru plangere penala puteți angaja avocat.
Aveți însă grija sa nu îl angajați prea târziu.

E bine sa se ocupe de caz de la început și sa facă el plângerea penala după ce analizează cazul.
Se mulțumește!!!