avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nota de serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nota de serviciu

buna seara....am o intrebare :
este legal ca o nota de serviciu sa nu aiba o data de sfarsit?
se specifica in acest act pt buna functionare a institutiei, insa acel act are doar data inceperi activitati
va multumesc
Cel mai recent răspuns: bogdanmitrea01 , utilizator 12:41, 26 Octombrie 2016
Legalitatea nu se poate stabili decat in fata unei instante de judecata.

Din ce spuneti dvs., reiese ca acea nota de serviciu are valabilitate pe durata nedeterminata .
va multumesc cu respect

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca-cetatean strain Daliborka Daliborka Buna ziua am o speta mai aparte am angajat in luna septembrie un domn din Sri Lanka pe per determinata, contractul de munca expira in 30.03.17; domnul este ... (vezi toată discuția)
Contract de munca -perioada de proba magdaaura magdaaura Buna seara, Am nevoie de un sfat.Am dat concurs ptr ocuparea unui post si conform contractului am avut perioada de proba de 90zile.Contractul este intocmit pe ... (vezi toată discuția)
Contract pe perioada nedeterminata versus contract pe per.determinata-6 luni madadogaru madadogaru Buna dimineata! Sunt angajata la o societate cu profil Turism-Servicii , societate pe actiuni , care in urma crizei financiare si-a restrans activitatea , ... (vezi toată discuția)