Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Costul unui act de succesiune la notar si al unui act ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Costul unui act de succesiune la notar si al unui act de vanzare-cumparare imobil

Buna seara

Tata a murit de curand si va trebui facuta succesiunea,Cat costa?De asemenea,cat costa la notar incheierea unui act de vanzare-cumparare? Multumesc
Este in functie de valoarea bunurilor, de valoarea declarata la vanzare, de valoarea din grila notarilor si de onorariul notarului, deci indicat este sa mergti cu hartiile la notar. Bafta multa !