Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Domiciliul minorului proprietar de imobil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Domiciliul minorului proprietar de imobil

Buna ziua.Am fost casatorita 10 ani, am un copil minor. Casa in care am locuit a fost a socrilor, am facut investitii majore. Socrii i-au donat copilului meu o parte din casa, apoi, dupa divort, ne-au alungat.In urma divortului avem custodie comuna, iar domiciliul copilului este la mama. In casa locuieste acum fostul sot impreuna cu concubina, buletinul meu a ramas la aceeasi adresa. Am deschis partaj in urma divortului, tinand cont ca am plecat doar cu hainele de pe noi, a ramas acolo toata agoniseala mea.Copilul meu poate sa isi recupereze locuinta si in ce conditii?
Admin, administrator
Acel act de donatie a fost sau nu revocat ?
nu a fost revocat
Mergeți cu actul pentru a fi analizat.
unde ar trebui sa merg cu el?
Avocatii se ocupa de aceste servicii juridice.
Se numește consultatie juridica.