avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Domiciliul minorului proprietar de imobil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Domiciliul minorului proprietar de imobil

Buna ziua.Am fost casatorita 10 ani, am un copil minor. Casa in care am locuit a fost a socrilor, am facut investitii majore. Socrii i-au donat copilului meu o parte din casa, apoi, dupa divort, ne-au alungat.In urma divortului avem custodie comuna, iar domiciliul copilului este la mama. In casa locuieste acum fostul sot impreuna cu concubina, buletinul meu a ramas la aceeasi adresa. Am deschis partaj in urma divortului, tinand cont ca am plecat doar cu hainele de pe noi, a ramas acolo toata agoniseala mea.Copilul meu poate sa isi recupereze locuinta si in ce conditii?
Ultima modificare: Duminică, 6 Noiembrie 2016
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: isabelamar , utilizator 10:07, 4 Noiembrie 2016
Acel act de donatie a fost sau nu revocat ?
nu a fost revocat
Mergeți cu actul pentru a fi analizat.
unde ar trebui sa merg cu el?
Avocatii se ocupa de aceste servicii juridice.
Se numește consultatie juridica.

Alte discuții în legătură

Cerere introducere alte persoane in proces georgiana neacsu georgiana neacsu Buna ziua. Am depus cerere de partaj bunuri comune in august 2016. Fostul sot este parat, parintii lui intervenienti. Au fost administrare probe, au fost ... (vezi toată discuția)
Ma poate da afara cu copiii? fr_esp fr_esp Eu cu sotul meu am locuit impreuna intr-o casa proprietate a mamei lui, unde avem si domiciliul stabil(in buletin), In tot acest timp am adus imbunatatiri ... (vezi toată discuția)
Divort prin notar Byby29 Byby29 Buna ziua! Intrebarea mea este urmatoarea: Concubinul meu a divortat anul acesta in martie ,la notar ei avand un copil minor au cazut de comun acord ca minorul ... (vezi toată discuția)