Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Declaratie conformitate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Declaratie conformitate

Buna ziua,

Firma mea cumpara produse din China, le importa in Ro si le vinde pe un site online.
Cum si de unde pot sa creez/obtin o declaratie de confirmate, daca producatorul din China nu imi poate oferi asa ceva?
Multumesc frumos!
Fara declaratie de conformitate, certificat de calitate si instructiuni de aplicare, toate documentele traduse in limba romana si in original, nu puteti vinde legal ceva achizitionat din import.