Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie viagera pentru mamele cu multi copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie viagera pentru mamele cu multi copii

buna ziua.
Stie cineva ce s-a intamplat cu proiectul de lege privind acordarea unei indemnizatii viagere pentru mamele cu cel putin 3 copii? S-a dat legea? sau a ramas proiect?
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat.

In prezent, se afla înregistrat la Camera Deputaţilor pentru dezbatere.
mi-a zis cineva ca intra in vigoare din martie. este adevarat?
Pana acum nu s-a publicat nimic in Monitorul Oficial.