avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie viagera pentru mamele cu multi copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie viagera pentru mamele cu multi copii

buna ziua.
Stie cineva ce s-a intamplat cu proiectul de lege privind acordarea unei indemnizatii viagere pentru mamele cu cel putin 3 copii? S-a dat legea? sau a ramas proiect?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:36, 22 Februarie 2017
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii a fost adoptat de Senat.

In prezent, se afla înregistrat la Camera Deputaţilor pentru dezbatere.
mi-a zis cineva ca intra in vigoare din martie. este adevarat?
Pana acum nu s-a publicat nimic in Monitorul Oficial.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie viagera paveldaniela paveldaniela Este adevarat ca senatul a aprobat pensii viagere pentru mame eroine?Va multumesc! (vezi toată discuția)
Mama eroina iulia94alina iulia94alina buna ziua am si eu o intrebare cumnata mea ar vrea sa stie daca sa promulgat legea pentru mama eroina si daca da ar mai vrea sa stie ce trebuie sa faca pentru ... (vezi toată discuția)
Legea mamei eroine MARY-MARY MARY-MARY Buna ziua.Am inteles ca s-a aprobat legea pt mama eroină si ca s-a publicat si in monitorul oficial.este adevarat?Daca da ce acte am nevoie si de cand se pot ... (vezi toată discuția)