Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional

Va rog sa-mi oferiti un model de act aditional de modificare salariu,act ce sa cuprinda si mentiunea cu:In temeiul art 17(5)coroborat cu...Va multumesc!
In actul aditional nu este obligatorie inserarea si articolelor din Codul Muncii.

Antet

ACT ADIŢIONAL nr. ...
la contractul individual de munca inregistrat sub nr. .....................

Incheiat astazi .........................., intre
Angajator - Persoana juridică/................................, inregistrată la registrul comerţului /autorităţile administraţiei publice din ………………. sub numărul ………………………., cod fiscal……………….. telefon………………., reprezentată legal prin …………………, în calitate de ..................................,
şi
salariatul/salariata – D-l / D-na ………..............................., domiciliat(ă) în localitatea ................................, str. .......................... nr. .........., judeţul .....................……, posesor al actului de identitate BI /CI / Paşaport seria ................., nr. ........……………., eliberat de .......................................... la data de .................., CNP ………………………………….., / permis de munca seria …… nr. …………… din data………………

In temeiul art. 17(5) coroborat cu art. 41 din Legea nr. 53/2003, partile au convenit :

Se modifica elementul salariul de baza (brut) al contractului individual de munca si va
avea urmatoarele prevederi: incepand cu data de [data modificarii] salariul de baza (brut) va fi de [salariul brut de incadrare] lei

Prezentul act aditional a fost incheiat in 2 exemplare, cate un exemplar pentru
fiecare parte semnatara, urmand sa-si produca efectele incepand cu data [data modificarii].

Angajator , Angajat

Indraznesc prea mult,rugandu-va sa-l postati PDF?
Va multumesc si...Sarbatori minunate!!!:yeah: