Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de mediu

Buna ziua. Fiul meu si-a cumparat in 2015, o masina, mina a doua, si a inmatriculat-o in Romania. Aplatit taxa "timbrul de mediu". Azi am fost la ANAF sa facem cerere de restituire a taxei, dar ne-au spus ca inca nu este votata legea pentru restituirea taxei pentru masinile inmatriculate in 2015/febr. Care este adevarul????? se restituie sau nu.
Se restituie taxa de poluare,taxa auto înainte de intrarea în vigoare(2013) a timbrului de mediu.
Citiți acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...
Citiți și acest articol:
www.avocatnet.ro/content/art...