Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau ca fiul meu sa-mi poarte numele
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau ca fiul meu sa-mi poarte numele

Am un baietel de 7 ani care este in intretinerea mea,así dori sa ii schimb numele de familie,tatal este de acord. Ce trebuie sa fac?
procedura de adoptie, daca doriti sa fie fiul dumneavoastra.
de unde, mergeti la primarie cu tatal si copilul si schimbati numele. Cum sa-ti adopti propriul copil?