avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 402 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau ca fiul meu sa-mi poarte numele
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau ca fiul meu sa-mi poarte numele

Am un baietel de 7 ani care este in intretinerea mea,así dori sa ii schimb numele de familie,tatal este de acord. Ce trebuie sa fac?
Cel mai recent răspuns: When , utilizator 15:19, 17 Noiembrie 2016
procedura de adoptie, daca doriti sa fie fiul dumneavoastra.
de unde, mergeti la primarie cu tatal si copilul si schimbati numele. Cum sa-ti adopti propriul copil?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau schimbare de nume cosminaa25 cosminaa25 Vreau si eu sa schimb numele baietelului meu de numai 4 ani in urma divortului ,dar acesta nu este de acord dar nici nu se intereseaza de copil cum sa ... (vezi toată discuția)
Schimbarea numelui unui minor rezultat din casatoria anterioara amyamely amyamely Doresc sa stiu care sunt prevederile care reglementeaza schimbarea numelui unui minor rezultat din casatoria anterioara, situatia fiind urmatoarea: Sunt ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume copil la varsta de 18 ani (infiere) ContSters285710 ContSters285710 Buna ziua.Eu sunt recasatorita.Anul acesta copilul meu face 18 ani si vreau sa ii schimb numele,sa treaca pe numele sotului actual.Intrebarile mele sunt ... (vezi toată discuția)