Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Certificate de actionar
Discuție deschisă în Bursa de valori

Certificate de actionar

Cum pot sa vand doua certificate de actionar cu numarul total de 150 actiuni? Certificatele au fost eliberate de S.C. PECO Tulcea .Va rog sa-mi spuneti daca cineva a primit dividende sau le-a valorificat . Multumesc !
Va rog sa contactati un broker de la o firma autorizata din zona dumneavoastra care se ocupa cu tranzactionarea actunilor pe bursa de la Bucuresti pentru a va da informatii depre cum le puteti vinde.
Despre dividende va rog sa sunati la sediul firmei si sa cereti informatii. In prezent se numeste OMV PETROM S.A. Rata de conversie a diferit de la o sucursala PECO la alta. Cu alte cuvinte, respectivele actiuni se afla in evidenta stricta a Depozitarului Central de unde puteti solicita contra cost un extras de cont.
Dividende puteti sa incasati, daca au fost repartizate, doar pe ultimii trei ani.
Informatii privind emitentul si cotatia zilnica gasiti si la adresa [ link extern ]