Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Certificat de actionar peco
Discuție deschisă în Bursa de valori

Certificat de actionar peco

Ce pot face cu certificatul acesta are vechime 21 de ani?
george-neagu, moderator
Poate fi supus vânzării
In primul rand acum sunteti actionara la OMV Petrom, asa se numeste firma care a preluat-o, si in fiecare an au dat dividende. Asa ca daca nu le-ati ridicat, aveti posibilitatea sa intrati in posesia lor pentru ultimii trei ani mergand cu buletinul la BRD. Dividendele aferente exercitiului financiar 2014 si urmatorii pot fi incasate cel mai tarziu pana la data de 12 iunie 2018 inclusiv. Pe cei dinainte i-ati pierdut definitiv.
Deci le puteti tine in continuare pentru ca in fiecare an au dat dividende sau sa le vindeti, asa cum vi s-a recomandat mai sus. Detalii privind cotatia actiunii la Bursa de valori Bucuresti si alte infrmatii privind situatia firmei va recomand sa urmariti periodic la adresa [ link extern ]
detin certificat de actionar peco cluj din anul 1996 ce pot sa fac cu el
Unde se pot vinde acțiunile peco?