Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Am 52 de ani si 4 luni. Am pensie de boala, am lucrat in grupa 1 de munca, iar la pensia de limita de varsta voi iesi la 53 ani si 8 luni. Pot sa trec la pensia anticipata, fara penalizare?
Nu.
De la pensie de invaliditate se poate trece doar la cea de limita de varsta,