Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Completare stagiu de cotizare pentru pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Completare stagiu de cotizare pentru pensie

Am varsta de 50 ani si as vrea sa stiu daca pot achita retroactiv contributia la pensie pentru perioada 1990 - 1994 . In acesti ani eu am lucrat fara carte de munca . Pot sa platesc retroactiv pentru acesti ani contributia ? Nu am inteles prea bine legea nr.186/2016 .
Nu puteti sa va completati stagiu de cotizare la pensie pentru perioada mentionata de dvs.

Potrivit Legii nr.186/2016, in prezent, se poate completa stagiu de cotizare doar pentru perioada 2011 - 2016.