Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea nr.85 din 2016
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea nr.85 din 2016

Buna seara ,
Sunt pensionara,din invatamant,din septembrie 2010 . Am beneficiat de recuperarea diferentelor salariale,dar , acum ,cu Legea 85/2016 , nu am primit NIMIC .
As vrea sa intreb daca,in 2017 , va fi posibil sa mai recuperez ceva (diferente , dobanzi...) .
Multe multumiri !
Sotia mea a iesit la pensie in 2009 si se afla in aceiasi situatie.
Ultimele restante le-a primit in octombrie 2015.
Din cate stiu nu mai are ce primi.
A primit tot ce avea de primit.
Cand ati primit ultimele sume restante ?
Nu mai aveti ce sa recuperati in baza acestei legi.
Ultima data,am primit in noiembrie,2015 . Contabila scolii mi-a spus ca , in 2017,incasam diste bani din dobanzile sumelor retinute , nedrept, la vremea aceea. E bine sa tinem legatura,pe acesta tema. Cu respect !