avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea nr.85 din 2016
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea nr.85 din 2016

Buna seara ,
Sunt pensionara,din invatamant,din septembrie 2010 . Am beneficiat de recuperarea diferentelor salariale,dar , acum ,cu Legea 85/2016 , nu am primit NIMIC .
As vrea sa intreb daca,in 2017 , va fi posibil sa mai recuperez ceva (diferente , dobanzi...) .
Multe multumiri !
Cel mai recent răspuns: Vlad2013 , utilizator 21:03, 3 Decembrie 2016
Sotia mea a iesit la pensie in 2009 si se afla in aceiasi situatie.
Ultimele restante le-a primit in octombrie 2015.
Din cate stiu nu mai are ce primi.
A primit tot ce avea de primit.
Cand ati primit ultimele sume restante ?
Nu mai aveti ce sa recuperati in baza acestei legi.
Ultima data,am primit in noiembrie,2015 . Contabila scolii mi-a spus ca , in 2017,incasam diste bani din dobanzile sumelor retinute , nedrept, la vremea aceea. E bine sa tinem legatura,pe acesta tema. Cu respect !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 85/2016 privind plata dif salariale cuvenite pers didactic aliam aliam Tatal meu , cadru didactic a decedat in anul 2015, luna iulie.Unitatea scolara unde a fost angajat i-a calculat drepturile salariale in baza legii nr. 85/2016, ... (vezi toată discuția)
Indemnizație concediu creștere copil Lenca01 Lenca01 Buna seara! As dori sa stiu daca pot beneficia de indemnizație, având in vedere urmatoarele: - in momentul de fata nu lucrez - in ultimile 24 de luni ... (vezi toată discuția)
Profesorii vor primi, în decurs de cinci ani, diferenţele salariale la care aveau dreptul între octombrie 2008 şi mai 2011 unFostProfesor unFostProfesor Profesorii vor primi, în decurs de cinci ani, diferenţele salariale la care aveau dreptul între octombrie 2008 şi mai 2011. Am vazut in metodologie ca ... (vezi toată discuția)