Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contractul de mandat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contractul de mandat

contractul de mandat incheiat intre asociatia de propietari si presedintele ales in adunarea generala , este necesar numai in cazul cand presedintele este retribuit ? sau indiferent daca este retribuit sau face munca voluntara este nevoie de un contract de mandat ?
In cateva exemple de terti: furnizori, instante judecatoresti, banci, primarie, se solicita PV al AG in care a fost ales presedintele asociatiei.
va rog sa definiti ,daca se poate, rolul contractului de mandat , in conditiile cand PV al AG se i-a in considerare de terti
Este un document de uz intern si, in cazul in care presedintele este indemnizat in baza acestui contract de mandat, el serveste ca baza, impreuna cu celelalte contracte de munca sau de mandat, pentru intocmirea statului de salarii si indemnizatii si plata obligatiilor catre stat.