Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Evaluare salariati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Evaluare salariati

Buna ziua
Un salariat a primit insuficient la Evaluarea salariatiilor. A avut de indeplinit un
target ( a semnat un act aditional cu ce avea de atins) pe care nu a reusit sa l atinga. Pot sa-i micsorez salariu pana ajunge la targetul propus??
Multumesc
Numai cu acordul salariatului se poate reduce salariul ,chiar si in situatia descrisa de dvs.
Si atunci Evaluarea de ce se mai face?? Ca in urma Evaluarii salariatului, sa-i mai maresti/micsorezi salariul!!!
De unde ati dedus dvs asa ceva ?