Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... adeverinta de venit
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

adeverinta de venit

Cum se mai obtine actualmente o adeverinta de venit de la administratia fiscala (ANAF)? Deoarece am auzit ca sau produs tot felul de schimbari pe diverse siteuri si posturi tv si am ajuns sa nu mai ce sa cred ce e pe bune si ce e fals.
Va multumesc!
Adeverinta de venit poate fi obtinuta online. Cum trebuie sa procedezi?
www.avocatnet.ro/content/art...
Va multumesc frumos pentru raspuns!
Si daca persoana respectiva nu are acces la internet?
Se duce la ghiseu la anaf si depune cerere pt a-i fi eliberata o adeverinta. Formular de cerere ia de acolo, sa aiba la el buletinul si o copie dupa buletin.

Oricum si pt inrolare in spatiul virtual trebuia sa faca o vizita la anaf.
gi-jane2, moderator
Ok multumesc!