Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Operare gresita in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Operare gresita in Revisal

Buna ziua,
va rog frumos sa ma sfatuiti cum sa corectez o greseala in REVISAL.
La un angajat i-am observat data inceperii activitatii gresit operata 01.06.2006 in loc de 01.06.1996.Cand am listat rap salariat am obs ca mai apare un rand la intervale vechime, inainte de 01.08.2011 cum e corect si cum era si inainte, cu interval vechime 01.06.1996- 31.07.2011 si cu salariul de acum din 2016.
Cred ca am operat gresit - la data de cand isi produce efectele corectia data de 01.06.1996 si nu 01.08.2011.
Va rog frumos sa ma sfatuiti cum sa procedez
Ca sa apara corect in raportul per salariat trebuia sa introduceti toate modificarile aparute in timpul executarii c.i.m. incepand cu data de 01.06.1996.

C.i.m. care are ca data de incepere a activitatii data de 01.06.1996., isi produce efecte tot de la aceasta data.