Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general E necesar pos la magazin satesc?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

E necesar pos la magazin satesc?

este necesar instalare pos in fiecare punct de lucru, respectiv magazin satesc ??
mai concret este o firma si are trei puncte de lucru, conform legii 209/2016 trebuie sa dotez fiecare punct de lucru cu terminal POS de acceptare a platii cu cardul ?
marga77, utilizator
Da, la toate punctele de lucru.