Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executare silita bilet la ordin avalizat de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executare silita bilet la ordin avalizat de administratorul societatii

Daca administratorul societatii a avalizat in nume propriu BO pentru un credit pe firma ,iar in urma insolventii banca se indreapta impotriva lui ca pers fizica ce se intimpla?
Daca pers fiz are doar un imobil ipotecat la alta banca ptr un credit pe pf ce se intimpla in acest caz?
Imobilul se va vinde de catre executor, iar suma obtinuta se va imparti intre cei doi creditori in functie de tipul creantei.