Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Modificare tva din 2017 la casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Modificare tva din 2017 la casa de marcat

Bună seara

Dacă lucrez cu casa de marcat dupâ data 01.01.2017 cu tva 20 % primesc amendă ?
Trebuie să fac notă explicativă , pt înregistrare în contabilitate.
Programare la service am pe 5 ian 2017 pt modificare tva 19 %
Vă mulțumesc
Aplicati legea ca in cazul in care casa este nefunctionala: pana de curent, defectiune etc. Adica, dati clientilor factura.