Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registrul public
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registrul public

1)La o primarie se completeaza si se transmite si acuma Revisalul introducand mai nou si pe functionarii publici sau numai personalul contractual?

2)daca s-au constatat erori in declaratia M500 se depune rectificativa numai pentru persoana cu eroare?

va multumesc!
Rectificarea informaţiilor deja transmise se face la nivel de persoană, prin retransmiterea tuturor informaţiilor referitoare la aceasta. În situaţia în care se realizează o rectificare, organul competent să colecteze datele (Autoritatea Naţională de Administrare Fiscală) va lua în considerare ultimele informaţii primite cu privire la persoana respectivă.
multumesc frumos pt.raspuns!Anul nou cu sanatate!