Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Obligatie folosire POS
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Obligatie folosire POS

Sunt sau nu obligatorii poesurile din 2017?
george-neagu, moderator
Da, cf Legii nr. 209/2016

"(3) Persoanele juridice care desfăşoară activităţi de comerţ cu amănuntul şi care realizează anual o cifră de afaceri mai mare de 10.000 de euro în echivalent lei au obligaţia să accepte ca mijloc de plată şi cardurile de debit şi cardurile de credit."

www.avocatnet.ro/content/art...