Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Calcul numar mediu de angajati
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Calcul numar mediu de angajati

Buna ziua

care e numarul mediu de angajati ce se trece in bilantul pe 2016?

Cati angajati au fost la sfarsitul lunii decemrie 2016 sau cum se calculeaza?
Numarul mediu de salariati este dat de: (numar angajati existenti+numar angajati intrati-ang iesiti) / 365. Cel mai bine ar fi sa calculati pe fiecare luna in parte: (ang. existenti la 01 ale lunii + nr angajati intrati in luna respectiva- nr ang. iesiti) / nr zile din luna.