avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PFA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PFA

Buna seara,

In momentul de fata sunt in CM si contractul la serviciu este pe 8 ore.
In Februarie urmeaza sa fiui pensioanata pe caz de boala cu gradul 3 (voi avea drept de munca la 4 ore ).
Aceste ore vor ramane la serviciul actual ca functie de baza.
Eu am si un PFA activ si as vrea sa stiu daca imi afecteaza pensiaonarea, adica daca exista riscul sa pierd pensia din cauza functionarii acestuia.

Multumesc tare mult

Cel mai recent răspuns: ankuta , utilizator 01:22, 19 Ianuarie 2017
Calitatea de PFA nu va afecteaza dreptul de a beneficia in continuare de pensie de invaliditate de gradul III.
multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie invaliditate grad iii si drept de munca anamihai192 anamihai192 Buna, am pensie de invaliditate grad III, deci cu drept de munca pentru patru ore. As avea cateva intrebari. Am inteles ca daca gasesc un loc de munca part ... (vezi toată discuția)
Buna, am o intrebare si as dori un răspuns daca sunteti amabili. ... Reghin22 Reghin22 Buna, am o intrebare si as dori un răspuns daca sunteti amabili. Soțul meu e in pensie de boală, cardiac, cu doua stenturi , ia tratament zilnic, dar ... (vezi toată discuția)
Administrator de firma vreau sa ma pensionez valy_xenon valy_xenon Buna ziua, Ma numesc Vlad Ditu si sunt administratorul unei firme de consultanta cu doi angajati: eu si contabilul. Am 53 de ani si peste 30 de ani vechime. ... (vezi toată discuția)