Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PFA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PFA

Buna seara,

In momentul de fata sunt in CM si contractul la serviciu este pe 8 ore.
In Februarie urmeaza sa fiui pensioanata pe caz de boala cu gradul 3 (voi avea drept de munca la 4 ore ).
Aceste ore vor ramane la serviciul actual ca functie de baza.
Eu am si un PFA activ si as vrea sa stiu daca imi afecteaza pensiaonarea, adica daca exista riscul sa pierd pensia din cauza functionarii acestuia.

Multumesc tare mult

Calitatea de PFA nu va afecteaza dreptul de a beneficia in continuare de pensie de invaliditate de gradul III.
multumesc frumos