Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare de destinatie apartament ANL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare de destinatie apartament ANL

Unui apartament situat in bloc ANL, i se poate schimba destinatia? Adica in loc sa fie inchiriat tinerilor pana la 35 de ani sa fie destinat altor activitati?
Prin contractul de inchiriere spatiul are destinatia de locuinta
Numai proprietarul=primaria are dreptul sa schimbe destinatia spatiului