Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Trebuie sa platesc salariile de la Asociatia de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Trebuie sa platesc salariile de la Asociatia de proprietari, daca am cerere ca nu mai locuiesc la adresa respectiva?

in luna aprilie am facut cerere sa fiu scoasa de la cheltuielile asociatiti de proprietati( apa, curent, salubritate), motivul a fost faptul ca ne-am mutat in alt judet(. Tin sa precizez ca nu avem chiriasi in apartament); lunar sunt taxata cu 10ron plata salar administrator. E legal? trebuie sa platesc taxa chiar daca nu stau acolo?
Salariile trebuie platite indiferent ca locuiti sau nu in apartament.
Platiti pentru activitatile pe care le desfasoara in interesul proprietarilor, adica si al dvoastra.
multumesc mult de raspunsuri si ajutor. o zi usoara!
As mai vrea sa stiu daca exista vreo modalitate prin care sa fiu scoasa de la Asociatie?
Scoasa de la cheltuieli sau din calitatea de membru al asociatiei?
De la cheltuieli?
membru nici nu stiu cum am ajuns, nu am semnat niciodat un contract cu o Asociatie. De cand suntem mutati din localitate s-a schimbat si Asociatia de Proprietari,, nici macar nu am fost instintati, doar platim salar pt administrator