Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere

Zilele libere acordate de guvern se platesc de catre angajator chiar daca angajatul nu presteaza o munca in acea zi ?
La care zile libere vă referiți?
Daca vorbim despre zilele libere acordate prin H.G. pentru cei din sectorul bugetar pentru a face "punte", acestea se platesc cu conditia ca ziua libera sa fie recuperata in alta zi sau se va prelungi corespunzător timpul de lucru, până la o anumita data, potrivit planificărilor stabilite.