avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere

Zilele libere acordate de guvern se platesc de catre angajator chiar daca angajatul nu presteaza o munca in acea zi ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:35, 19 Ianuarie 2017
La care zile libere vă referiți?
Daca vorbim despre zilele libere acordate prin H.G. pentru cei din sectorul bugetar pentru a face "punte", acestea se platesc cu conditia ca ziua libera sa fie recuperata in alta zi sau se va prelungi corespunzător timpul de lucru, până la o anumita data, potrivit planificărilor stabilite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua.am o intrebare referitoare la zilele libere acordate ... Fizioterapeut Fizioterapeut Buna ziua.am o intrebare referitoare la zilele libere acordate de guvern cele ca punți.adicac24 ian.2 iunie si 14august.aceste zile se recuperează??? ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. am și eu o situație la locul de munca: pentru că ... Ioooo Ioooo Bună ziua. Am și eu o situație la locul de munca: pentru că Sf Maria pica marți, și este zi libera de la stat, angajatorul a propus sa faca punte și să ... (vezi toată discuția)