Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Contabilitate si informatica de gestiune este ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Contabilitate si informatica de gestiune este compatibila cu functia de informatician?

Sunt absolventa a facultatii de Management Financiar Contabil, specializarea Contabilitate si informatica de gestiune, Univesitatea Spiru Haret Bucuresti - promotia 2009, facultate acreditata. Momentan sunt incadrata pe postul de informatician la un liceu.
As dori sa stiu daca functia pe care o detin este compatibila cu specializare pe care am absolvit-o si care este baza legala pentru a fi platita corespunzator studiilor finalizate.
Mentionez ca in prezent sunt platita cu studii medii.
Va multumesc!
valentina_luciana, utilizator
Sunt doua specializari distincte singura legatura fiind cunostiintele de informatica. Pentru a fi incadrata cu studii superioare trebuie sa vi absolvit studii de informatica si de asemenea ca postul sa fie prevazut cu studii superioare
Multumesc pentru raspuns dar de ce pentru postul de profesor de informatica, tehnologia informatiei se pot inscrie la conscurs absolventi ai domeniului Economic, specializarea Contabilitate si informatica de gestiune?