Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scutire de impozit pentru angajati din domeniul IT
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scutire de impozit pentru angajati din domeniul IT

Buna ziua,

Din cautarile mele online si ce am vazut in Ordinul MFP nr. 748/2004 + Ordinul MFP nr. 1479/2013 nu se specifica facultatea ci doar specializarea cu care ai terminat. Evident este, deasemenea, ca trebuie sa fie acreditata.

Acum, intrebarea mea catre cineva in cunostinta de cauza:

Daca am terminat Spiru Haret, Facultatea de Management Financiar Contabil, specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune, pot primi scutire de impozit?

Mentionez ca lucrez ca programator (sunt in curs de reincadrare si nu stiu exact cum voi fi incadrat).

Multumesc,

O zi excelenta!
Raspunsul la intrebarea dvs este afirmativ.

Specializarea absolvita - Contabilitate si Informatica de Gestiune- face parte din specializarile care dau posibilitatea sa se beneficieze de scutirea de impozit.
Multumesc frumos!