avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea nr 307 din 28/06/2004
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea nr 307 din 28/06/2004

Celelalte titluri profesionale de asistent medical prevăzute în anexa nr. 1 lit.
C se modifică şi se completează prin hotărâre a Guvernului. (este vorba despre un paragraf din
Lege nr. 307 din 28/06/2004) Se poate,va rog sa mi se explice un pic la ce se refera?multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:40, 20 Ianuarie 2017
C. Titluri profesionale de asistent medical
Asistent medical generalist
Asistent medical de ingrijiri generale de sănătate
Asistent medical obstetrica-ginecologie
Asistent medical pediatrie
Asistent medical balneofizioterapie
Asistent medical igiena
Asistent medical igiena şi sănătate publică
Asistent medical laborator clinic
Asistent medical radiologie şi imagistica
Asistent medical farmacieAsistent medico-social
Asistent medical de nutriţie şi dietetica
Asistent medical de ocrotire
Asistent de balneofiziokinetoterapie şi recuperare
Asistent medical de urgente medico-chirurgicale
Asistent de profilaxie stomatologica
Asistent igienist pentru cabinet stomatologic
Asistent pentru stomatologie asistenţa dentara.

Prin urmare, aceste titluri profesionale se modifica şi se completeaza prin hotărâre a Guvernului.
ok,asta am inteles.ceea ce nu inteleg in ce conditii se poate modifica si completa?
Doar in situatia in care mai apar noi functii de asistent medical sau cele existe isi schimba denumirea.
Ultima modificare: Vineri, 20 Ianuarie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recunoasterea in italia a titlului de asistent medical diplomat c_mar c_mar Am absolvit in 2002 un colegiu medical universitar-3 ani.In diploma mea este scris ca sunt absolventa a facultatii de medicina universitatea ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie 500 lei pentru asistenti Camy88 Camy88 Buna ziua, am o nelamurire cu privire la aplicarea ordinului 3301/791/2023 privind stabilirea conditiilor pentru punerea in aplicare a dispozitiilor art. 3^1 ... (vezi toată discuția)
Participare concurs post asistent medical doynyta71 doynyta71 Buna ziua.Am terminat Facultatea de Medicina si Farmacie \"Dunarea de Jos\"Galati in anul 2013,specializarea Asistent Medical Generalist,anterior acesteia am ... (vezi toată discuția)