Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea nr 307 din 28/06/2004
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea nr 307 din 28/06/2004

Celelalte titluri profesionale de asistent medical prevăzute în anexa nr. 1 lit.
C se modifică şi se completează prin hotărâre a Guvernului. (este vorba despre un paragraf din
Lege nr. 307 din 28/06/2004) Se poate,va rog sa mi se explice un pic la ce se refera?multumesc
C. Titluri profesionale de asistent medical
Asistent medical generalist
Asistent medical de ingrijiri generale de sănătate
Asistent medical obstetrica-ginecologie
Asistent medical pediatrie
Asistent medical balneofizioterapie
Asistent medical igiena
Asistent medical igiena şi sănătate publică
Asistent medical laborator clinic
Asistent medical radiologie şi imagistica
Asistent medical farmacieAsistent medico-social
Asistent medical de nutriţie şi dietetica
Asistent medical de ocrotire
Asistent de balneofiziokinetoterapie şi recuperare
Asistent medical de urgente medico-chirurgicale
Asistent de profilaxie stomatologica
Asistent igienist pentru cabinet stomatologic
Asistent pentru stomatologie asistenţa dentara.

Prin urmare, aceste titluri profesionale se modifica şi se completeaza prin hotărâre a Guvernului.
ok,asta am inteles.ceea ce nu inteleg in ce conditii se poate modifica si completa?
Doar in situatia in care mai apar noi functii de asistent medical sau cele existe isi schimba denumirea.
Cornel Vasile, Consilier juridic