Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imprumut Provident
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imprumut Provident

imprumuturile la institutiile non bancare gen Provident pot fi executate silit de catre firmele de recuperari creante?
Desigur, dar numai in cazul in care executarea silita a fost incuviintata de catre instanta .
revin.instanta sa pronuntat pentru executare dar eu nu am fost citat,e legal?
Pentru încuviințarea silită nu trebuia să fiți citat.
Procedura încuviințarii executarii silite se realizeaza in camera de consiliu , fără citarea părţilor . In schimb , daca dvs considerati injusta aprobarea executarii puteti depune contestaţie la executare silită ,pe care o veti initia în condiţiile prevăzute de lege ( Art. 711-712 Noul Cod de Procedură Civilă )