avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imprumut Provident
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imprumut Provident

imprumuturile la institutiile non bancare gen Provident pot fi executate silit de catre firmele de recuperari creante?
Cel mai recent răspuns: Iulian Catalin Arhire , Evaluator 22:04, 23 Ianuarie 2017
Desigur, dar numai in cazul in care executarea silita a fost incuviintata de catre instanta .
revin.instanta sa pronuntat pentru executare dar eu nu am fost citat,e legal?
Pentru încuviințarea silită nu trebuia să fiți citat.
Procedura încuviințarii executarii silite se realizeaza in camera de consiliu , fără citarea părţilor . In schimb , daca dvs considerati injusta aprobarea executarii puteti depune contestaţie la executare silită ,pe care o veti initia în condiţiile prevăzute de lege ( Art. 711-712 Noul Cod de Procedură Civilă )

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita Marta Tot Marta Tot Pe data de 8 august a.c s-a solutionat cererea de executare silita. Pe internet se mentioneaza urmatoarele : Complet X, Tip solutie - Incheiere, Solutia pe ... (vezi toată discuția)
Executarea silită BGAB BGAB Cum se poate suspenda sau anula o executare silită în cazul persoanelor fizice , având în vedere că în camera de consiliu nu a fost citată și persoana ... (vezi toată discuția)
Executare silita fără citație. notafraiddd notafraiddd Executare silita fără somatie Salutare, mi am cautat numele în portal și am observat ca sunt 3 dosare de executare pe numele meu. Nu am fost citat ... (vezi toată discuția)