Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... am o pensie sociala de 400 lei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

am o pensie sociala de 400 lei

mi se mai mareste pensia in februarie?
In Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 16 din 06.01.2017 a fost publicata OUG nr.2/06.01.2007 privind unele măsuri pentru salarizarea personalului plătit din fonduri publice, precum și unele măsuri financiare și bugetare.

Astfel :

art.2
.....
(2) Incepand cu 1 martie 2017, nivelul indemnizatiei sociale pentru pensionari, prevazuta de Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.6/2009 privind insituirea pensiei sociale minime garantate, aprobata prin Legea nr.196/2009, cu modificarile ulterioare, este de 520 lei.