avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... am o pensie sociala de 400 lei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

am o pensie sociala de 400 lei

mi se mai mareste pensia in februarie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:03, 28 Ianuarie 2017
In Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 16 din 06.01.2017 a fost publicata OUG nr.2/06.01.2007 privind unele măsuri pentru salarizarea personalului plătit din fonduri publice, precum și unele măsuri financiare și bugetare.

Astfel :

art.2
.....
(2) Incepand cu 1 martie 2017, nivelul indemnizatiei sociale pentru pensionari, prevazuta de Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.6/2009 privind insituirea pensiei sociale minime garantate, aprobata prin Legea nr.196/2009, cu modificarile ulterioare, este de 520 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Marirea pensiei minime din programul psd-minciuna!!! CYBORG CYBORG Buna ziua! Citesc astazi, 5 ianuarie 2017, cu stupefactie si groaza, undeva pe Internet: “Precizăm că în cazul acelor pensii care au cuantumul lunar al ... (vezi toată discuția)
Ce pensie va primi in plata ? gorjeanul gorjeanul am o vecina care a primit pe 15 martie decizia de pensionare...are total ani lucrati 18 si 9 luni punctaj 0,21 valoarea pensiei 193 lei..(salariul era mic in ... (vezi toată discuția)
Pensia sociala anyka49 anyka49 Buna ziua, avand in vedere ca de la 1 martie 2017, nivelul indemnizaţiei sociale pentru pensionari este de 520 de lei. mi-e nu mi s-a dat aceasta ... (vezi toată discuția)