Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Imputernicire avocatiala
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Imputernicire avocatiala

O asemenea imputernicire tipizata pentru un barou are la serie doua litere care probabil indica judetul, urmeaza un numar din 5 cifre /2015 insa nu contine nr de ordine pentru avocatul respectiv si nici data. Sunt obligatorii cele 2 mentiuni ?
luticus a scris:

O asemenea imputernicire tipizata pentru un barou are la serie doua litere care probabil indica judetul, urmeaza un numar din 5 cifre /2015 insa nu contine nr de ordine pentru avocatul respectiv si nici data. Sunt obligatorii cele 2 mentiuni ?

Buna ziua,

Data emiterii imputernicirii avocatiale este obligatorie. O alta mentiune obligatorie este numarul contractului de asistenta juridica (mai degraba decat numarul de ordine).

Ce intelegeti dvs prin nr de ordine?Daca aveti nelamuriri privind apartenenta av respectiv la Unbr si Barou puteti verifica la baroul local,nu stiu ce relevanta are intrebarea dvs ref la tipizat.
avnic a scris:

Ce intelegeti dvs prin nr de ordine?Daca aveti nelamuriri privind apartenenta av respectiv la Unbr si Barou puteti verifica la baroul local,nu stiu ce relevanta are intrebarea dvs ref la tipizat.

Nelamuririle dvs pot fi legate de tinerea unei duble contabilitati. Adica nu inregistrezi in contabilitate toate contractele si ai bani nefiscalizati