Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Azi 1 februarie 2017 am primit instiintarea unei popriri pe conturile bancare. As dori sa stiu daca merg si fac o contestatie la poprire, asa cum am dreptul, se poate ridica poprirea de pe contul bancar si de ce nu gasesc pe anpc losta entitatilor care au dreptul sa popreasca conturile
Puteti face contestatie in termen de 15 zile de la primirea actului de executare.
Pentru a putea ridica poprirea trebuie sa faceti si o cerere de suspendare a executarii in care va trebui sa platiti o cautiune de 10% din valoarea contestata.
Verificati mai intai cine va blocat contul ca daca este un executor judecatoresc trebuie sa aiba un titlu executoriu la baza.