Forum Discuţii juridice Executare silită HOTARARE EXECUTORIE RAPORTURI DE MUNCA
Discuție deschisă în Executare silită

HOTARARE EXECUTORIE RAPORTURI DE MUNCA

In cazul unei hotararii date in prima instanta(tribunal) pentru litigii de munca , aceasta este executorie de drept?
Bună seara.
Da, in principiu o astfel de sentinta poate fi pusa in executare sub rezerva modificării solutiei in calea de atac, situatie in care persoana executata are posibilitatea de a solicita întoarcerea executării.