avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Carnet de conducere - incepator in afara tarii
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Carnet de conducere - incepator in afara tarii

De curând mi-am loat carnetul de șofer on România fiind începător am voie sa conduc un autoturizm in Norvegia?
Cel mai recent răspuns: Munteanu Emese , utilizator 20:10, 8 Ianuarie 2018
Buna seara ca incepator pot sa conduc in inafara tarii ? Si pe autostrazi la fel?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proaspăt sofer, calatorie in afara tarii MANFLORY MANFLORY Buna seara am si eu o întrebare va rog ,de curând am loat carnetul de șofer .Fiind începător am voie sa conduc autoturism in Tarile nordice mai exact ... (vezi toată discuția)
Permis auto suspendat in strainatate ContSters193087 ContSters193087 Buna ziua, Locuiesc in Norvegia si in urma cu 4-5 ani mi-am preschimbat permisul de conducere romanesc in cel norvegian. Permisul romanesc a fost trimis ... (vezi toată discuția)
Carnet conducere retinut in germania raduaw raduaw Buna ziua, mi-a fost retinut carnetul de sofer UE emis in Romania pe teritoriul tarii Germaniei, 30 zile pentru ca am trecut pe rosu la semafor si m-a luat ... (vezi toată discuția)